The Maple City 4 had some new faces and familiar names leading the way to the finish line at Geneseo High School on June 17.

The Maple City 4 had some new faces and familiar names leading the way to the finish line at Geneseo High School on June 17.

A 2007 and 2015 champion, Jordan Wildermuth made it a three-peat winning the overall title of his hometown race, while Josie Brown earned her first Maple City 4 title as the top female finisher.

An Elgin resident, Wildermuth finished the race in 22:29 collecting his second title in three years.

A track and cross country star at Geneseo High School, Brown finished the race in 26:37.

Josie and her father Jeff Brown teamed up to win the father and daughter competition with a combined time of 51:00.

Jeff finished seventh overall with a time of 24:23.

Andrew and Rick Benhart won the father and son competition combining to run a time of 54:32.

Rick finished in 28th place in 29:41, and Andrew was eighth in 24:51.

Defending champion Kevin Claus, from Port Byron, came in second-place overall with a time of 23:21.

Geneseo’s Mandy Brothers was the second female finisher in 29:08.

Complete results are as follows:

1, Jordan Wildermuth, Elgin, 22:29;

2, Kevin Claus, Port Byron, 23:21;

3, Blake Duncan, Colona, 23:26;

4, Brandon Ramos, Geneseo, 23:38;

5, Jordan Starkey, Colona, 23:54;

6, Don Fredericks, Geneseo, 24:10;

7, Jeff Brown, Geneseo, 24:23;

8, Andrew Benhart, Geneseo, 24:51;

9, Austin Earley, Annawan, 25:26;

10, Aaron Golding, Moline, 25:44;

11, Cayson Frerichs, Geneseo, 25:59;

12, Neo Colter, Geneseo, 26:05;

13, Josie Brown, Geneseo, 26:37;

14, Kyle Sellers, Geneseo, 27:11;

15, Rafe Morrison, Geneseo, 27:17;

16, William Plumley, Geneseo, 27:21;

17, Justin Johnson, Geneseo, 27:23;

18, Bob Thompson, Davenport, Iowa, 27:47;

19, Brett Decker, Geneseo, 27:54;

20, Ross Reiling, Geneseo, 28:05;

21, Luke Anderson, Moline, 28:17;

22, Nathan Carroll, Geneseo, 28:44;

23, Kevin Beene, Blue Grass, Iowa 28:57;

24, Mandy Brothers, Geneseo, 29:08;

25, Juan Mejias-Dansbach, Geneseo, 29:09;

26, Rob Baumgardner, Geneseo, 29:14;

27, Vincent Holdridge, Bett., Iowa, 29:38;

28, Rick Benhart, Geneseo, 29:41;

29, Manuel Gonzalez, Silvis, 29:42;

30, Gabe Johnson, Geneseo, 29:50;

31, Eric Gray, Geneseo, 30:07;

32, Colby Rapps, Geneseo, 30:14;

33, Bob Madison, Rock Island, 30:16;

34, Christopher Versluis, Rock Island, 30:20;

35, Jeff Williams, Rock Falls, 30:30;

36, Jonathan Grafft, Geneseo, 30:32;

37, Ky Alano, Geneseo, 30:51;

38, Isabel Vallejo, Rock Island, 31:03;

39, Anna Snyder, Geneseo, 31:07;

40, Anna Pierce, Geneseo, 31:19;

41, Tricia Elden, Geneseo, 31:20;

42, Dave Zanton, Spearfish, S.D., 31:32;

43, Lauren Belvel, Geneseo, 31:33;

44, Dennis Langdon, Colona, 31:46;

45, Chris Thompson, Cambridge, 31:53;

46, Darci Dietrich, Geneseo, 32:15;

47, Kevin Akers, Geneseo, 32:42;

48, Megan Soria, Geneseo, 32:45;

49, Vicente Rivera, Davenport, Iowa, 32:51;

50, Nathan Johnson, Geneseo, 33:08;

51, Heather Dietrich, Geneseo, 33:19;

52, Dasha Campagna, Moline, 33:38;

53, Michelle Moe, Geneseo, 33:43;

54, Philip Moe, Geneseo, 33:43;

55, Eve Reynolds, Walcott, Iowa, 33:52;

56, Mallory Wirth, Geneseo, 34:02;

57, Barb Bumann, Olympia, Wa., 34:05;

58, Nancy Jackson, Davenport, Iowa, 34:14;

59, Cory Wirth, Geneseo, 34:32;

60, Kevin Cravens, Geneseo, 34:40;

61, Paul Schmidt, Davenport, Iowa, 34:43;

62, Nick Simpson, Geneseo, 34:59;

63, Abby Young, Geneseo, 35:02;

64, Becky Leuck, Coal Valley, 35:16;

65, Larry Engstrom, East Moline, 35:23;

66, Carol Brockway, Bettendorf, Iowa 35:26;

67, Alberto Rosales, Geneseo, 35:30;

68, Faith Nelson, Geneseo, 35:34;

69, Eric States, Geneseo, 35:46;

70, Andrew Burke, Geneseo, 35:58;

71, Bob Egan, Milan, 36:20;

72, Kathy Magoon, Bettendorf, Iowa, 36:30;

73, Hayes Murphy, Geneseo, 36:32;

74, Brittany Mielke, Rochelle, 36:33;

75, Trista Simpson, Geneseo, 36:39;

76, Jon Obrecht, Geneseo, 36:42;

77, Raquel Gonzales, Silvis, 36:53;

78, Traci Ellsworth, Geneseo, 36:55;

79, Brent Werner, Geneseo, 37:38;

80, Donald Pankey, Moline, 37:55;

81, Jacob Jorgenson, Geneseo, 38:05;

82, Wendy Rodemeyer, Mineral, 38:19;

83, Dannie Reynolds, Walcott, Iowa, 38:33;

84, John Versluis, Geneseo, 38:50;

85, Kristin States, Geneseo, 39:06;

86, Darla Anderson, Geneseo, 39:19;

87, Ginger Grissom, Milan, 39:41;

88, Erica Wolf, Geneseo, 39:47;

89, Jeff Scheider, Geneseo, 39:48;

90, Sedonie Scheider, Geneseo, 39:49;

91, Hannah Johnson, Geneseo, 40:28;

92, Melinda Mazzocco, Aledo, 41:16;

93, Paula Giudici, Davenport, Iowa, 42:21;

94, Ben Young, Geneseo, 43:01;

95, Kory Maughan, Geneseo, 43:31;

96, Brandon Maeglin, Colona, 44:06;

97, Kristen Maughan, Geneseo, 44:11;

98, Sherri Matuszyk, Kewanee, 44:50;

99, Joyce Dietrich, Geneseo, 45:01;

100, Harrison Air, Geneseo, 45:20;

101, Craig Air, Geneseo, 45:21;

102, Stephanie Pano, Knoxville, 45:51;

103, Bryan Buhman, Bettendorf, Iowa, 46:17;

104, Jeanne Carton, Atkinson, 47:30;

105, Andrea Parker, Aledo, 48:03;

106, Cricket Elden, Geneseo, 48:32;

107, Jennifer Johnson, Geneseo, 48:41;

108, Alexis Brothers, Mascoutah, 48:57;

109, Jay Zanton, Centralia, 49:01;

110, John Gardner, Bettendorf, Iowa, 49:55;

111, Stephen Lane, Kansas City, Kan., 52:25;

112, Lauren Crum, Kansas City, Mo., 52:25;

113, Roger Perry, Knoxville, 55:18;

114, Miranda Perry, Knoxville, 55:18;

115, Tim Montooth, Galva, 1:04:38.

                                                     Mile results

Girls’ 8 and under: 1, Megan Ehlert, Geneseo, 8:01; 2, Bella Brown, Geneseo, 8:09; 3, Meghan Scheider, Geneseo, 8:37. Girls’ 9 to 10: 1, Jeslen Rink, Geneseo, 7:35. Girls’ 11 to 12: 1, Ambrie Zanton, Spearfish, S.D., 12:39. Women one mile: 1, Lauryn Deets, Bettendorf, Iowa, 8:29; 2, Jaylyn Zanton, Centralia, 10:07; 3, Lisa Kotter, Geneseo, 11:28; 4, Jacee Buchanan, Centralia, 12:45; 5, Elizabeth Trujillo, Davenport, Iowa, 18:14. Boys’ 9 to 10: 1, Joseph Versluis, Geneseo, 8:45. Boys 11 to 12: 1, Russell Brown, Geneseo, 10:23; Men one mile (Note: The pace car turned to the finish early shortening the course for the lead pack): 1, Kaden Rink, Geneseo, 4:20; 2, Raymond Venneberg, Colona, 4:21; 3, Mitchel Benhart, Geneseo, 4:40; 4, Jacob Verplaetse, Geneseo, 4:50; 5, Luke Sebastian, Geneseo, 4:51; 6, Matthew Deets, Bettendorf, Iowa, 7:37; 7, Todd Ehlert, Geneseo, 8:10; 8, Lance Carroll, Geneseo, 8:55; 9, Justin Trujillo, Davenport, Iowa, 18:14.